Postovani! Imam 38 godina.Pre dva meseca sam radila ultrazvucni pregled, koji je bio uredan.Doktorka mi je kasnije odradila kolposkopiju,kada je i utvrdila da imam ranicu, koja je(kako kaze cista).Pri trecem pregledu (mesec dana nakon kolposkopije)pri uzimanju brisa za Papa-test, ustanovila je da imam kondilome. Da li je moguce da se kondilomi nisu videli kolposkopijom i tkz,rucnim pregledom, a da su na golo oko toliko vidljivi. Sto se tice sekreta koji je pojacan, utvrdjena je 3A grupa. Nista nisam dobila od terapije osim savet da koristinm vaginalete na bazi kantariona. Da li imam razloga za strah ili samo rezultat Papa-testa moze da otkloni nedoumicu? HVALA! Tatjana

    Odgovoreno: 28. 06. 2008.
    • Kondilomi su polne bradavice koje mogu porasti vrlo brzo u uslovima pada imuniteta te ako ste u tom medjuvremenu imali neku takvu epizodu moguce je (iz mog klinickog iskustva znam da je moguce da porastu za 7 dana verovali ili ne); drugo objasnjenje je da je dr prilikom kolposkopije bila koncentrisana na grlic a da vulvu i vaginu nije ni pogledala (u zurbi) a da su kondilomi locirani na tom polju; trece Papa bris ce verovatno biti dobar jer virusi koji daju manifestne kondilome obicno ne uticu na grlic. U svakom slucaju ako postoji nedoumica u to da li ima ili ne kondiloma potrazite i drugo nezavisno misljenje i ako ih ima resite taj problem (laser je najefektivniji i najbrzi je oporavaj posle). Sto se tice III grupe jedno pakovanje Poliginax vaginaleta bi Vam koristilo. Kantarion nista ne vredi u ovom trenutku.