Postovani, Mozete li mi pojasniti recenicu: "na desnom jajniku dominantni folikul ali oba jajnika imaju mikrocistican izgled"?! Takodje vas molim da mi objasnite sta znaci kad jajnici imaju mikrocistican izgled. Unapred Vam hvala

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Mikrocisticni jajnici su opis ultrazvucne slike- jajnici sa puno malih cisti. Ponekad se poistovecuje sa policisticnim jajnicima (nije isto) za koje je karakteristicno da nemaju dominantan folikul i da nemaju ovulaciju. U Vasem slucaju prisutan je dom. folikul- a to je onaj folikul koji ce u sredini ciklusa ovulirati i osloboditi jajnu celiju sto znaci da Vi nemate PCOSy i da je Vas UZ-cni nalaz uredan kao i funkcionisanje Vasih jajnika.