Postovani doktore Imam 35 godina i tek sam utvrdila trudnocu, tek treba da idem kod ginekologa.Medjutim mene zanima imamo macu da li ce mo morati da je nekome damo ili mozemo da je zadrimo.Citala sam da treba da uradim test na antitela protiv toksoplazmoze pa me interesuje kako se ta tela sticu? Hvala na vremenu

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Macka je prenosilac toxoplazme (kontaktom - preko prljavih ruku). Ako je sve u redu verovatno necete morati da je se resite, ali popricajte sa svojim ginekologom o tome kako bi  uradio odredjene krvne analize.(IGM  i IGG antitela na toxoplazmozu).