Poštovanje! Pisala sam Vam i ranije uglavnom zbog vaginalnih infekcija i uvek ste mi pomagali. Hvala. Ono što me sada uznemirava je to da mi je test pokazao trudnoću a imam i dalje E.coli i enterokokus koje vučem već duže vreme i pored velikog broja popijenih antibiotika( čini mi se oko 2 god.).Pre mesec dana sam pila Pipem kapsule zbog urinarne infekcije i koristila Mak miror vaginalte koje mi je ginekolog prepisao.Interesuje me koliko je to sve štetno za trudnoću a ako se ipak odlučim za abortus da li se on sme raditi ako imam infekciju? Hvala.

    Odgovoreno: 21. 06. 2008.
    • U principu smete i u trudnocu i na abortus. U 15% zena E.Colli je asimptomatski stanovnik vag. flore- pitanje je koliko zena i rodi i abortira sa pozitivnim nalazom a da to i ne zna (tek ako se nesto desi retrogradno trazimo uzrok). E sad posto znate bilo bi bolje da ste uspeli da je eliminisete. Ako se odlucite na Ab. stavljajte par dana pre intervencije Poliginax vaginalete a ako idete u trudnocu- po antibiogramu napravite vaginalete (eritromicin, penicilin ili cefalosporin).