Postovani, interesuje sta na nalazu znaci b.o., konican b.o. cervix i znacenje nalaza- adnaxa d:dg.Adnexitis bill.colpitis, da li je to opasno? Dalje, da li je treca grupa sekreta opasna i trazi lecenje partnera? Unapred hvala

    Odgovoreno: 21. 06. 2008.
    • B.O. = bez osobenosti = uredan nalaz;  konican= u obliku konusa (grlic zene koja nije radjala je konican); Adnexitis bill = obostrana upala jajnika i jajovoda (adnexa); Colpitis= poremecen vag. sekret  i upala vagine - bukvalno; Nista nije opasno- najcesce dijagnoze u ginekologiji. Treca grupa u principu ne zahteva lecenje partnera (osim ako ima tegobe).