Postovani doktore,muci me kandida vec duze vreme,mog partnera takodje.Probala sam Canesten vag.,pili smo oboje Mycoseb,on je stavjao Canesten kremu.Bili smo neko vreme mirni i sad se ponovo vratilo.Pijem i perlice belog luka i trudim se da ne unosim puno secera,ali se nisam nikako doslovno pridrzavala anti-candida dijete. Zanima me vase misljenje i koju vi terapiju preporucujete u ovom slucaju?Koliko je ozbiljan nas problem?Bili smo kod urologa i on nam je rekao kako to nije nista strasno,da stavlja tu kremu i to je to. Koliko dijeta moze da pomogne i da li da je se doslovno pridrzavam i koliko dugo? Da li to ima veze sa tim sto uzimam Logest vec duze vreme? Ocekujem vas odgovor, s postovanjem, Vera

    Odgovoreno: 21. 06. 2008.
    • Vise o kandidi procitajte u tekstu Vaginalna kandidijaza-nocna mora zena na ovom sajtu i stvari ce Vam postati jasnije. Shvaticete da ce borba sa kandidom biti duga.. Potrebno je lecenje u vise ciklusa, dijeta ako mozete i uz savete u tekstu ja bih dodao samo i uzimanje tbl. Laktogin  (po uputstvu)- to je oralni probiotik za sredjivanje vaginalne flore. Problem je svakodnevan i nije zabrinjavajuci.