Postovanje Drugi put Vam se javljam posto sam na Vas predlog otisla kod ginekologa da bih eliminisala postojanje ranice ,na sta je mozda ukazivalo moje pitanje.... da ne duzim sad evo nalaz doktorke: vulva i vagina urednog nalaza PVU epitelizovan.Uterus i adnexa urednog palpatornog nalaza.KOLPOSKOPSKI nalaz:povrsina ektocervixa prekrivena pl.sl.epitelom S-K granica u kanalu. Dg.Cervicitis chr Nisam dobila nikakvu terapiju i ako sam se pozalila na pojacan sekret, sledeca menstruacija je za 7 dana. Predlozeno mi je da za kontracepciju ugradim Mirena spiralu i da dodjem u septembru da se uradi Papa test. Zanima me da li se slazete sa ovim ili ipak treba da uzmem neku terapiju. Imam 42 god i uredne mada obilne menstruacije na 27 dana. Pozdrav i hvala mnogo.

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Nemate ranicu po ovom nalazu- potpuno je uredan, samo mi nije jasno zasto nije odmah uradjen PA- test- to je logicno kada se vec radi kolposkopija. Sa Mirenom se u potpunosti slazem - eliminisace obilna krvavljenja i ublaziti perimenopauzalne tegobe koje Vam predstoje. Pre spirale V+C bris i PA nalaz moraju biti uredni- barem ja tako radim- bez toga ne aplikujem spiralu. Pozdrav.