u braku sam 6 mjeseci,uporno pokusavam da ostanem u drugom stanju,ali bezuspjesno.na pregledu kod ljekara,konstatovana mi je dvoroga materica,molim vas da mi kazete nesto vise o tome,kakve su mi sanse za zacece?stvarno sam ocajna.

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Potrebno je da uradite histerosalpingografiju (rentgensko kontrasno snimanje unutrasnjih genitalija ) kako bi se jasno i precizno dijagnostikovao stepen anomalije uterusa i shodno tome preduzeli ili ne odredjeni koraci. U toku embrionalnog razvica unutrasnje genitalije zene (materica) nastaju spajanjem dve simetricne polovine. Iz razlicitih razloga moze se javiti neadekvatno  spajanje polovina sto se manifestuje razlicitim stepenom anomalije. Ako defekt nije izrazit i pracen hipoplazijom (nerazvijenoscu) imate dobre sanse, ali da bi to znali morate uraditi HSG.