Postovanje! Imam 28 god.,2 porodjaja-SC,bez abortusa.Ciklusi redovni.Ni ja,ni suprug nismo imali druge partnere.Na grlicu mi je nadjena promena,pa je radjena biopsija i explorativna kiretaza. Molim Vas da mi protumacite HP nalaz. 1. Tkivni uzorci cerviksa oblozeni skvamoznim epitelom bez znakova atipije. 2. Metaplasia squamosa epithelii et glandularum endocervicis.Hyperkeratosis epithelii squamocellularis cervicis. 3. Phasis proliferationi endometrii. Sta je moglo da izazove promene?Da li je potrebno lecenje? Hvala Vam,unapred!

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.

Komentari na pitanje: #6678

    • jelena kostic 27. 11. 2009.

      Doktore. Jos nisam dobila menstruaciju imam 14 god. Kad cu dobiti