Doktore,sta znaci kad mi ginekolog kaze da mi je levi jajnik dosta uvecan? Levi je45x56,a desni 19x27. Kako to nastaje i kako se leci? Jel ima neke posledice?

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • To znaci da su mu dimenzije duplo vece no normalno. To moze biti posledica upale, policisticne izmenenjosti ili prisustva ciste- o tome popricajte sa Vasim ginekologom ( on ce Vam na osnovu uz-cne slike reci o cemu se radi)- ja ovako ne mogu da znam prirodu izmenjenosti. Treba uraditi krvnu sliku, sedimentaciju, ginekoloski pregled pa tek onda dati smernice za eventualno  dalje lecenje.