Postovani, imam problem. Naime, posto pijem pilule za kontracepciju, momak i ja imamo odnose bez zastite. Ono sto me muci je da na kraju odnosa, kada idemo do kraja, osecam uzasno pecenje (samo u slucaju da sperma ostane u meni, a sa prezervativom ili ako bude prekinuti snosaj). Cim se istusiram i peckanje prestane. Ginekoloski sam zdrava, jedino sto Gardnerella-e imam u malo vecem broju, ali tako mi je ceo zivot... Momak je naime imao hlamidiju, ja nisam, svi testovi su mi uvek bili negativni. Hlamidiju je resio, mikoplazmu i ureaplazmu nema. Urolog mu je nalozio da uradi spermogram, ali ne znam da li ce to pomoci u resavanju ovog problema. Da li mozda imate neki savet? Hvala vam puno.

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • I Vi i partner treba da lecite Gardnerelu- ona je uzrok bakterijske vaginoze- koja moze biti uzrok Vaseg problema. Oboje: Tabl. Orvagyl od 400 2x1 10 dana, Vi Vag. Orvagyl 10 dana. Za vreme terapije bez odnosa i alkohola. Vi jos pijte i tbl Laktogin (duze vreme po uputstvu)- za sredjivanje vag. flore.