Postovani doktore Stefanovicu.Posto ste mi odgovorili da je u pitanju poremecaj zutog tela,zamolila bih vas da mi jos malo pojasnite sta to znaci i da li bi smetalo pri zacecu?Hvala na razumevanju

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Zuto telo produkuje progesteron- hormon koji regulise drugu fazu m. cuiklusa i odrzava trudnocu ukoliko do nje dodje. Ukoliko je z. telo isuficijentno nastaje poremecaj ciklusa odnosno u slucaju trudnoce krvavljenje i moguc spontani pobacaj te je neophodno nadomestioti ovaj hormon. Neadekvatna druga faza m.ciklusa za koju je odgovoran progesteron dovodi do ttoga da se ne stvaraju adekvatni uslovi za usadjivanje oplodjene jajne celije u sluzokozu materice te samim tim itekako moze uticati na zacece.