zasto prokrvarim na pola mesec 2 sedmice pred menstruacije sa velikim bolovima u stomak i nelagodnost kao za menstruaciju a nije .to traje 2-3 dana i ondak nista sve do menstruacije?

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Radi se o hormonski uslovljenom krvarenju u vreme ovulacije (Oslobadjanja jajne celije iz jajnika- normalna pojava). U to vreme se na jajniku stvara folikul koji prska i oslobadja jajnu celiju (plodni dani), pa ako ona dodje u kontakt sa spermatozoidom nastaje trudnoca a ako ne onda menstruacija za 14 dana. Kod nekih zena je akt ovulacije bolan (Vas slucaj) i pracen  kratkotrajnim krvavljenjem.