Imam 23 godine, i zaista nikakvih problema sa ciklusom i slično. Namam ni PMS sindrom ni u kakvom obliku! Ono što me muči jesu veoma bolne menstruacije, a sada je to otišlo i korak dalje. Pre oko mesec dana probudio me je oštar bol u donjem delu stomaka na desnoj srani, a to se proširilo i na levu. nikako nisam uspela da nedjem položaj da bih uklonila taj veoma oštar i neprijatan bol, te sam popila čak 2 tablete Rapten-K,i tek je onda nestalo. Uutru sam otišla kod ginekologa ,koji je konstatovao da imam upalu jajnika i neku bakteriju, te mi je propisao Ciprocinal i Orvagil vaginalete, sve sam to uradila i za koji dan treba ponovo da idem da radim Papa test, ali me isti bol probudio i pre neko veče i bilo mi je veoma teško i da ustanem, a evo i jutros Vrlo mi je neprijatno i čini me nervoznom to što ne mogu da ga kontrolišem! Da li imate nku ideju šta je problem?

    Odgovoreno: 14. 06. 2008.
    • Uradite laboratoriju: KS, urin (urinokulturu), sedimentaciju. VS, V+C bris. Ukoliko se radi o zapaljenju mora da postoje promene u laboratoriji- bez toga ne radi se o zapaljenju. Diferencijalno dijagnosticki treba razmisliti o ovulaciji (ako je sredina ciklusa), pesku u bubrezima, eventualnoj cisti na jajniku (njeno "uvrtanje" moze uzrokovati bol), crevima (slepo crevo, neredovna stolica) i ingvinalnoj kili.