Postovani, nakon uradjenog vaginalnog brisa, utvrdjena je grupa IIIa, primedba: nesto diplokoka i leukocita. Da li mi mozete blize objasniti o kakvoj vrsti bakterija je rec (buduci da mi prilikom dosadasnjih pregleda nikada nisu dijagnostikovane diplokoke, a i prvi put cujem za njih) i kakva terapija se preporucuje? Unapred zahvalna, Sloboda iz Vrbasa

    Odgovoreno: 24. 04. 2007.
    • Radi se o aerobnoj bakterijskoj i nfekciji. Diplokoke su vrsta bakterija koje su izazvale poremecaj sekreta. Ako niste iz medicinske struke nije ni cudo sto niste culi za diplokoke, a to i ne treba da Vas brine. Preporucena th je terapija Vag. Poly ginax, ili po antibiogramu kada uradite V+C bris sto jejos bolje.