Poštovani doktore Milane,

    Hvala Vam puno na brzom odgovoru. Svaka Vam čast. Sačekaću kako ste mi rekli, pa ću uraditi test za trudnoću, a rezultat ću Vam javiti. Držite mi fige da bude trudnoća, jer istinski ja i moj muž želimo bebu.

    Želim Vam puno zdravlja, sreće i sve ostalo u Vašem životu. Srdačan pozdrav
    P.S. Postoji li mogučnost da test za trudnoću uradim prije očekivane menstruacije, s obzirom da je ovulacija bila. Koliko dana poslije ovulacije i da li se  se može uraditi test i da li je to pouzdano.

    Odgovoreno: 13. 06. 2008.
    • Bhcg luce celije posteljice koja  pocinje da se stvara oko 22.og dana ciklusa (naravno ako je doslo do trudnoce) sto znaci da 7-8 dana nakon ovulacije Bhcg moze biti dokazan. Ipak posto se radi o malim kolicinama- moguci su lazno pozitivni ili negativni rezultati te je najbolje sacekati da ciklus zakasni 5-7 dana i ako je tada test pozitivan onda je mogucnost greske minimalna. Drzim Vam palceve.