Poštovani doktore Stefanoviću, Svaka Vam čast na brzim odgovorima. Imam jedno pitanje pa ako ste u mogučnosti da mi odgovorite. Postoji li mogučnost da test za trudnoću uradim prije očekivane menstruacije, s obzirom da je ovulacija bila. Koliko dana poslije ovulacije i da li se se može uraditi test i da li je to pouzdano. Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 13. 06. 2008.
    • Test mozete raditi i u vreme ocekivane menstruacije odn. 7-8 dana nakon ovulacije, ali rezultati mogu biti lazno pozitivni ili negativni te je najbolje sacekati da ciklus zakasni 5-7 dana. Ako je tada test pozitivan mogucnost laznih rezultata je minimalna.