na pregledu rekli su mi da imam cistu na desnom jajniku,glatke povrsine,velicine narandze,ispunjena homogenim guscim sadrzajem.Propisan mi je Primolut-Nor 2X1 10 dana.Molim Vas recite mi nesto vise o tome i sta mi preporucujete dalje,unapred zahvalna

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Po opisu ne radi se o opasnoj (malignoj) promeni vec o funkcionalnoj ili endometrioticnoj cisti (benigno). Na propisanu terapiju bi trebalo da se povuce ako je funkcionalna (zaostala iz ciklusa), a ako se zadrzi- pracenje tri meseca a zatim laparoskopsko uklanjanje.