Postovani doktore. U cerv.i vag.brisu nađena mi je E.coli i doktorka mi je prepisala cefalexin kapsule. Ne znam da li sam trudna, ali smo radili na tome. Znači ako je trudnoća onda su u pitanju dani, možda 1 nedelja. Interesuje me da li je bolje piti antibiotik ili koristiti vaginalete? Da li antibiotske-cefalexin ili “prirodne”, npr. Propovag? Hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Pitanje je nezgodno- mozete da pijete cefaleksin i da stavljate vaginalete sa antibiotikom po antibiogramu iz grupe cefalosporina ili penicilina jer ove dve grupe antibiotika nisu kontraindikovane u trudnoci. Trebalo je prvo sanirati infekciju, ali sta je tu je.