Postovani doktore,lecim se godinu dana, radjena mi je laparoskopija zbog neprohodnosti kanala i hidrosalpingsa.Na HSG-u koji sam radila pre nedelju dana na oba jajovoda se vide hidrosalpingsi.U poliklinici "JEVREMOVA" u Bg doktorka mi je predlozila histeroskopsku obturaciju jajovoda obostrano pa vantelesnu , ali se kod nas u bolnici to ne radi.Recite mi molim Vas da li ste culi za doktora Luku Andjelica iz Subotice koji to radi na klinici "Sava Surgery" u Nisu i Vase misljenje o njemu,ili da to odradim u Bg,Ja sam na internetu citala sve najbolje o dr. Luki.UNAPRED HVALA ZA ODGOVOR I ZELIM VAM SVE NAJBOLJE

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Moguci putevi resavanja su: laparoskopska operacija hidrosalpinxa- (a zatim uti, pa hsg, i pokusavanje da ostanete trudni prirodnim putem), i- odstranjenje tog ili oba jajovoda i VTO. Zao mi je - ovo ste verovatno vec culi. Znaci postoje dva puta - prvi je mukotrpan i neizvestan sa mogucim komplikacijama tipa vanmatericna trudnoca i drugi je VTO nakon odstranjenja tuba - sto je moj predlog za Vas.