Slucajno sam trazeci resenje za moj problem naisla na ovaj vas sajt, i pravo sam se obradovala kad vidoh da vam mogu postaviti pitanje. imam 21 godinu, u braku sam vec godinu dana. od prvog dana braka zelim da zatrudnim, ali izgleda da to nije lako. Sa svojim suprugom imam redovne intimne odnose ali od trudnoce nista. Pocela sam da se plasim da li uopste mogu imati dete, a ne usudjujem se da odem na pregled kod doktora. U poslednje vreme imam jake bolove u predelu ispod stomaka za vreme odnosa. I cesto se pojavljuje neka tecnost ( isto za vreme odnosa) koja lici na obicnu vodu, nema boje ni mirisa. Mozete li mi reci sta bi to moglo da bude, i da li to ima veze sa tim sto ne mogu da zatrudnim? I jos jedno pitanje, da li postoje neke talete koje bi mi pomogle da sto pre ostanem u drugom stanju? Molim vas da mi odgovor posaljete na meil mika_86@live.nl hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Mogu da pretpostavim da se radi o nakupini tecnosti u jajovodu (koji je zapusen) koja se pod pritiskom (odnosa) prazni- to se zove Hidrops tubae profluens. Moze se javiti i kod saginjanja naglog pokreta... a zahteva ispitivanje jajovoda (snimanje sa kontrastom -HSG). Posto ste u braku vise od godinu dana  a trudnoce nema Vase stanje potpada pod definiciju bracnog steriliteta i zahteva ozbiljan protokolarni pristup problemu i ispitivanje oba partnera- zato ne odlazite - vec krenite u ispitivanje.