Postovani, koji vremenski period obuhvata termin ,,sve ili nista,, kod koriscenja lekova (tetraciklina) u ranoj trudnoci? Ja sam najvise 7 dana nakon dana zaceca (verovatno i manje) pila 2 dana hemomicin i nakon toga 5 dana dovicin (2x1). U 8/9 ng UZ nalaz i Doppler su bili uredni. Analize krvi i urina su u redu. Dr. je napisao ,,nema apsolutnih indikacija za prekid trudnoce,,. Sta ovo zapravo znaci i da li je rizik prisutan i u kom procentu? Veoma sam zabrinuta, jer je prva doktorka insistirala na prekidu trudnoce. Hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Prvih 50-tak dana trudnoce obuhvata period sve ili nista (vas period konzumacije lekova je u sklopu ovog perioda). Dakle ako je sada sve u redu plod je prosao neostecen i to je Vas dr napisao- nema indikacija za prekid; ovo apsolutnih je rezerva jer uvek moze nesto drugo (ne lekovi) biti uzrok problema dakle- lingvisticka ograda- morate i nas da razumete - ne mozemo znati i predvideti sve.