Postovani doktore,zamolila bih vas da mi odgovorite na moje pitanje.Planiram trudnocu.Imam cerku koja ima 9 godina.Zelim imati jos jedno dete.Uradila sam PAP -test i mikrobioloshka ispitivanja koji su bili negativni.Lekar mi je prepisao tablete Dostinex koje pijem 2 meseca.Moj suprug je uradio spermogram.Sprema nalazima vec uradenog spermograma broj spermatozoida moga supruga je mnogo mali.Iznosi 7,5 milijuna progresivnih a treba da bude u granici od 60 do 120 milijuna.Lekar mu je prepisao ovu terapiju Padutin 3x1u period od 3 meseci.Ali suprug je nedisciplinovan u vezi terapije tako sto povremeno konzumuje alkohol.Dali to utice negativno na terapiju?Unapred Vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Povremena konzumacija nikom ne skodi pa nece ni njemu, ali ne sme da bude konstantna i eksecivna. Cinjenica je da mu je spermogram vrlo los, i da je lecenje i konsultacija urologa neophodna.  Uz propisanu terapiju neka unosi i sledece: Vit E 400 iu dnevno, Vit C 1000 mg dnevno, Selen 50 mcg, cink 25 mg, Pentovit tbl 4x1, L-karnitin 2 g dnevno, L-arginin 4 g dnevno.Takodje neka uzima aloja veru, koenzim q-10, ginko i zen sen. Sve su ovo biljni preparati, ali pomazu.