Imam 24 godine. Već 2.5 godina imam odnose. Nedavno, prije otrpilike 10 dana sam imala odnos, poslije kojeg sam osjetila tupe bolove u donjem dijelu stomaka, koji su bili konstantno prisutni. Dan poslije, za vrijeme uriniranja primjetila sam krv, i neki smeđi iscjedak. To je bilo samo za vrijeme uriniranja, i samo taj dan. Na higijenskom ulošku nije nista ostajalo. Šta bi to moglo da bude? Prije tri dana sam primjetila na lijevoj preponi dva plika velicine većeg zrna graška, koji su popucali, i sad su otvorene rane. Da li su ova dva problema povezana? Je li alarmantno, i sta treba da radim? Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 08. 06. 2008.
    • Moguce je da je nakon odnosa doslo do prskanja folikula (ovulacije) sto je bilo praceno hormonski uzrokovanim oskudnim krvavljenjem. Ako se ovo desava u sredini ciklusa (12-16.-ti dan) onda je to to i normalna je pojava. Plikovi mogu biti posledica depilacije- pipnite svoje prepone - eventualno prisustvo limfnih cvorova ukazace na tu genezu. Ipak iako verovatno nije alarmantno kolposkopija, PA , krvna slika, sedimentacija i urin su moj savet (uraditi).