Postovani doktore, muz i ja vise od godinu dana zelimo bebu, ali ja nikako da zatrudnim. Imam 29god. i lekari kod kojih sam odlazila su rekli da ne panicim, ima jos vremena. Pre nekoliko meseci ispostavilo se da moj muz ima dve tzv. preponske kile koje je i operisao pre nekoliko dana, pa me zanima da li postoji mogucnost da su te kile predstavljale smetnju za zacece. Unapred zahvalna,

    Odgovoreno: 31. 05. 2008.
    • Dakle godinu i vise dana bez zaceca- po definiciji  se radi o bracnom sterilitetu koji zahteva protokolarno ispitivanje oba partnera. Niste napisali da li je suprug proveravao spermogram i permokulturu i sta ste Vi radili na tom planu. Moguce je da su kile bile uzrok loseg spermograma- proverite ga obavezno- i da je to uzrok Vasih problema. Ako je los konsultujte urologa za savet. Za oporavak spermograma potrebno je 72-74 dana te morate biti strpljivi, ali obavezno krenite u protokolarno ispitivanje bracnog steriliteta.