Postovani dr.Stefanovicu , sve pohvale za dosadasnje odgovore . Imam 19. godina, udata sam i zalela bih trudnocu. Bila sam na kontrolnom ultrazvucnom pregledu i na izvestaju pise : eho uterus jasnih kontura prazan vel. 75x46x48 vidi se eho endometriuma os 33x21 od 34x21 .Doktor je rekao da je sve u redu ali da je desni jajnik nesto blizi materici i da je materica zavaljena na desnu stranu. Molim vas da mi kazete da li bi to moglo da predstavlja neki problem?Napominjem da imam prilicno bolne i duge menstruacije (10 dana) i da ciklus traje 30 , nekad 32 do 35 dana. Volele bih da cujem vase misljenje . Unapred, puno hvala !

    Odgovoreno: 31. 05. 2008.
    • Da nema UZ-ka ne bi ni znali da je jedan jajnik blize materici, odnosno da je materica dekstroponirana (pomerena u desnu stranu)- te je zato i taj jajnik blizi- ali to ste Vi i to je Vasa anatomija. Dakle odgovor je da to sto je opisano ne bi trebalo da predstavlja nikakav problem.. Bolne menstruacije su znak ovulatornih ciklusa (sto je dobro) a dan ovulacije dobijete kada od duzine ciklusa oduzmete 14 dana- dakle retrogradno (unazad). Hvala na pohvalama- trudimo se.