Postovani, prvi put sam se porodila pre 6 meseci. Nije mi radjena epiziotomija i receno mi je da nije bilo cepanja, ali da je pukao grlic, koji je usiven, mada sam ja i spolja mogla da napipam savove. Povremeno su se pojavljivali tragovi krvi. U domu zdravlja ginekolog je konstatovao da u unutrasnjosti vagine postoji parce tkiva koje "visi" kao posledica epiziotomije (koja mi navodno nije radjena) i uputio me je na GAK da uklonim tkivo. Na GAKu mi je receno da se radi o granulomu koji ce sam zarasti i da ga ne treba dirati. O cemu se zapravo radi i da li je opasno? Da li granulom treba ukloniti pre ili posle duzeg letovanja (3 meseca)? Hvala.

    Odgovoreno: 31. 05. 2008.
    • Epiziotomiju ste ili imali ili ne- to se vidi i tu nema dileme- ne treba biti ginekolog da bi se video rez na medjici. To je prvo. Drugo- moguce je da nije bilo epiziotomije  a da je zid vagine ostecen kako mi kazemo povrsnom "prskotinom " tkiva koja nije krvarila i nije bilo potrebe da se sije- te se na tom mestu stvorio granulom- rahlo oziljno tkivo (obicno se u pupku bebe stvara granulom- culi ste i mozda videli)- sto nije nista opasno, ali kontaktno krvari i najbolje ga je ukloniti pre letovanja ( da bi ste mogli da imate normalan sex. zivot). Uklanjanje se moze izvesti lapisom (ako je malo) ili radio talasima ako je obimnije. Nije nista opasno.