Imala sam menstruaciju 20.04. (ciklusi uredni, na 28 dana), i zatim dva malera - pucanje kondoma, te sam popila postinor, 29.04. i 02.05. Nakon toga sam se konsultovala sa ginekologom o manje maleroznoj kontracepciji, i ona mi je prepisala Yasmin. Krvarenje je pocelo 09.05. - PMS, grcevi i sve sto s tim ide, s tim da je krv bila tamno smedja, i trajalo je do 14.05. Yasmin sam pocela da uzimam 09.05. 19.05. sam ponovo pocela da krvarim, ovaj put bez simptoma PMS-a, ali je krv vise licila na normalnu menstrualnu krv (crveno, do tamno crveno). Krvarenje je prestalo 24.05. 22.05. sam se javila ginekologu, koja mi je rekla da je ovo drugo krvarenje zapravo redovna menstruacija i da nastavim da uzimam Yasmin, sto i cinim. Mene interesuje kada je vreme kada sa 100% sigurnoscu mogu iskljuciti trudnocu i na koji nacin, da li je dovoljan kucni test ili je potreban i ultrazvucni pregled i eventualna analiza krvi.

    Odgovoreno: 28. 05. 2008.
    • Dovoljan je kucni test. Sto se tice hormonske kontracepcije- zasticeni ste od prve tablete, ali bez obzira na krvavljenje pijte po shemi 21-7-21-7....Krvavljenja koja ste imali posledica su Postinora.