Postovani,prosle god mi je dijagnostikovano da imam policisticne jajnike,po meni ne sindrom jer nemam ostale pokazatelje poput gojaznosti,izostanka menstruacije,preterane maljavosti....Prosle god je ultrazvucno vidjena cista koja je posle nedelju dana nestala,posle toga nisam imala nikakvih probvlema.Nalazi kolposkopije i PA su regularni,ali vec 9 meseci pokusavam da ostanem u drugom stanju,ali bez uspeha.Da li je menstruacija siguran pokazatelj da je u ciklusu bila ovulacija?

    Odgovoreno: 28. 05. 2008.
    • Ne- menstruacije mogu biti redovne a ciklusi anovulatorni ( i to moze biti deo PCOSy). Kod Vas je potrebno uraditi hormonski status (od 2-4 dana spontanog ciklusa) , propratiti par ciklusa uz-cno (folikulometrija) i ustanoviti da li problem postoji i gde je. Ako za 3 meseca ne bude trudnoce obratite se ginekologu za pomoc da bi se protokolarno kranulo u ispitivanje bracne neplodnosti.