Zbog cega treba da uradim beta hcg ako sam vec u drugom stanju? I sta znaci to "eho ploda se jos uvek ne vidi"? Da li je to lose? Meni je poslednja menstruacija bila 16.03. a doktor jos uvek ne moze da odredi kolika je trudnoca? Koje vitaminske tablete bi trudnica trebalo da pije i koje tablete za protiv glavobolje bi mogla da uzimam? Hvala jos jednom na brzim odgovorima!

    Odgovoreno: 28. 05. 2008.
    • Vas ginekolog trazi ovu analizu da bi potvrdio kvalitet trudnoce. Vi ste trudni 9-10 nedelja i u toj starosti trudnoce jasno uocavamo plod, srcanu akciju, pupoljke ekstremiteta, pokrete. On sigurno to ne uocava te preko ovog hormona zeli da vidi da li je trudnoca mladja (pa se zato plod jos uvek ne vidi) ili sa trudnocom nesto nije u redu (ne razvija se plod- sto je moguce).