Moj suprog je pre set meseci operisao varicocelu,pre operacije rezultati spermograma su bili-br.spermatozoida 59.000.000,pokretnih 30%,u mestu 10% i nepokretnih 60%.sada nakon set meseci od operacije uradjen je spermogram gde je doslo samo do promene brojspermatozoida na 120.000.000 a pokretljivost je ostala potpuno ista.Pri tom je uradjen bris uretre keo i bris na hladimiju,micoplaymu i urea plazmu i rezultati su negativni.Recite mi molim Vas da li je jedino sto nam preostaje vestacka oplodnja ili ...Hvala!

    Odgovoreno: 20. 04. 2007.
    • Dok postoji i jedan pokretan ima nade kazu knjige, ali u praksi to bas i nije uvek tako. Moj savet bi bio da probate inseminaciju sa prethodnom pripremom sperme (centrifugiranje i priprema u specijalnom medijumu cime se izdvajaju kvalitetni spermatozoidi) u jedno 3 do 5 ciklusa i da u dogovoru sa ginekologom koji Vas leci odredite momenat za IVF ili ICSI (ukoliko inseminacija ne uspe).