Prvo da Vam se zahvalim na brzom odgovoru, i da postavim jos jedno pitanje. Naime, u Vasem odgovoru, a pitanje je bilo vezano za bol jajnika, stoji da bi trebalo ako se bol smiri razmisljati o endometriozi. Zanima me sta tacno to znaci, malo sam uplasena jer do sada nisam radjala? Hvala jos jednom!

    Odgovoreno: 26. 05. 2008.
    • Endometrioza je patoloska lokalizacija sluzokoze materice koja ciklicno reaguje tokom menstrualnog ciklusa - sto stvara bol i moze stvoriti tzv. cokoladne ciste. Zato sam Vam rekao da se par ciklusa proveri- proprati- uz-cno. Mislim da sam Vam predlozio kontracepciju ili trudnocu. Moje razmisljanje je samo jedna od smernica u dijagnostici bola koji ste opisali- ne opterecujte se.