Postovani dr Stefanovic, pre svega htela bih da pohvalim sajt. Fenomenalan je i mislim da je ovako nesto trebalo da se napravi odavno, da bi se malo podigla zdravstvena kultura, pogotovo mladih. Moj problem je sledeci:imam 25 godina, prosle godine u junu mi je otkriveno da imam Ureplasmu U. Lecila sam je kombinacijom antibiotika(dovicin,hemomicin i ciprocinal). Pored nekoliko pozitivnih nalaza, u decembru mi je napokon nalaz bio negativan.Moj ginekolog mi je rekao da moraju biti 2 negativna nalaza da bih mogla reci da sam se izlecila.U martu sam ponovo radila bris i nalaz je bio pozitivan. U medjuvremenu nisam imala odnose bez zastite(od kada sam otkrila da imam UU).Cervikalni i vaginalni bris su u redu.Interesuje me da li postoji neka druga terapija? Znam da je ova infekcija uporna, ali i opasna za reproduktivno zdravlje, pa sam zabrinuta,jer vec duze vreme imam infekciju, a zelim jednog dana da rodim dete!!! Drugi moj problem je taj sto imam hronicni cervicitis i vecu ektopiju cervixa, koju svi preporucuju da se samo prati.Medjutim moj ginekolog mi je, takodje, predlozio terapiju radiotalasima, pa me interesuje sta Vi mislite o tome!? Inace PAPA test je u redu(II grupa). Unapred zahvalna. Dragana!

    Odgovoreno: 20. 04. 2007.
    • Preporuceni antibiotici su TETRACIKLINI, (dovicin, hemomicin), Ciprocinal, Visiren i ERITROMICIN. Morate biti uporni, ali ne sekirajte se sredice se .Ako je ektopija masivna onda je treba tretirati jer predstavlja tacku malog otpora za prodor infekcije. Ja imam dobra iskustva sa dijatermokoagulacijom i laserom ( u tretiranju promena na grlicu ), a takodje i radiotalasi mogu biti korisceni za tretman ovih promena. Pre tretmana treba uraditi ciljanu biopsiju grlica protokolarno.