Ako mogu da Vas zamolim za Vase misljenje, na osnovu ovog izvestaja. Zakazana sam kod hirurga tek za 15 dana pa me ineresuje ima li razloga za strah!? Eho pregled obe dojke: Dojke mesovitog displaznog tipa, znaci fibromikrocisticne lipomatozne displazije, izrazenije u levoj dojci gde se supraareolarno vidi cista gusceg sadrzaja promera 5 mm. Medijalno od ranije opisane promene - cista istih osobina i promera. Solidni Tu i makrociste se ne izdvajaju. Koža, subkutis, retromamarni konus, pektoralna fascija slobodni. Aksile sa reaktivnim 1gl do 12 mm. S postovanjem: Tamara

    Odgovoreno: 20. 04. 2007.

Komentari na pitanje: #585

    • Uz dojke: obostrano u dojkama dominira lipomatozna displazija. Žl. Tkivo jako redukovano sa prisutnom fibroznom displazijom. Solidni niti cistični tu se ne izdvajaju. Koža, podkoža i fascije slobodni. Axillae b. Ošta to znaci?