Postovani, prvo cu naglasiti da se iskreno nadam brzom odgovoru:) Trudna sam 8+6 nedelja po UZ mjerama (zadnja menstruacija je bila 18.03.2008., duzina ciklusa 30-31 dan). Jucer ujutru sam imala smedjkasto krvarenje bez bolova. Od samog pocetka trudnoce znamo da postoji hematom, pa je doktorica mislila da je to uzrok krvarenja. Medjutim, ostala je iznenadjena kada je na UZ vidjela da se hematom povecao i sada je on dimenzija 1,6 cmx0,85 cm. Ranije mjere nazalost nemam. Sa bebicom je sve OK, gestacijski mjesak je 3,2 cm, dok je CRL 2,1 cm. Zumancana vrca je dimenzija 0,51 cm. Na nalazu jos pise da je hematom lociran prema unutrasnjem uscu na prednjem zidu. Cervikalni kanal je 4 cm. Odmah sam primila Progesteron injekciju 250 mg, slijededeca za 3 dana. Ukljucen mi je i Dabroston 3x1, Apaurin 2 mg po potrebi. Ja nikakve bolove nemam, a i krvarenje je stalo, jos ima malo tragova na papiru nakon obavljene nuzde. Ja bih vas molila da mi kazete da li su ove dimenzije OK i koliko ovakav hematom u ovom stadiju trudnoce moze ev. ugroziti trudnocu. Molicu iskren odgovor. Srdacno vas pozdravljam.

    Odgovoreno: 24. 05. 2008.
    • Ovakva stanja nisu retka i obicno imaju dobru prognozu pogotovu sto je hematom lokalizovan tako da mu je omogucena drenaza (praznjenje). Dimenzije su ok, terapija je ok (sem apaurina- on Vam nije potreban), a mozete ocekivati sigurno jos neku epizodu krvavljenja ( dok se hematom ne isprazni). Terapija, UZ-cno pracenje ,mirovanje (umereno) i strpljenje- obicno kod ovakvih stanja dovedu do pozitivnog ishoda. Pijte folan,  bedoxin i magnezijum. Nadam se da je dovoljno brzo i da ste zadovoljni odgovorom.
      Pozdrav.