U poslednje vreme sluzokoža velikih usmina vagine mi je vrlo osteljiva. Osećaj je između svraba, peckanja i bola, pojačava se pri uriniranju i u toku odnosa, a posle odnosa (koji nisu grubi), primećujem i blago tačkasto krvarenje, kao da je sluzokoža odrana. Molim za savet, hvala!

    Odgovoreno: 24. 05. 2008.
    • Proverite VS, V+C bris, lecite po antibiogramu. Uz lecenje verovatno pojacanog sekreta pijte tbl. laktogin 2x1 duze vreme (po uputstvu; za sredjivanje vag. flore). Lokalno mazite kremu Mac-Miror-Complex. Ako ovo ne pomogne upotrebite kremu Ovestin lokalno( prve nedelje 5 veceri uzastopno, kasnije 1-2 x nedeljno).
      Vas problem je verovatno posledica poremecenog sekreta, a moze biti i posledica neadekvatne hormonske potpore- ukoliko imate preko 40 god.- te sam zato preporucio ovu terapiju.