Postovani Dr. radila sam kolp. nalaz: uzana ektopija na gornjoj usni u zoni transformacije koje se kao baza uvlaci u cervikalni kanal, na 9 sati disjretno polje paz sa pojacanom vaskularizoacijom opiane promene sch neg ostalo poz a rezultat brisa: PA - ASCUS VS - II Endocervikalno par blago uvecanih jedara mirnog kroatina. DG: ST. post Biopsiom PVU Predlaze se LEEP i CU cerviaklnog kanala. Mnogo sam zabrinuta, pa vas molim da mi odgovorite sta to znaci i da li se i kako moze leciti? Unapred zahvalna!!!

    Odgovoreno: 22. 05. 2008.
    • Nije nista za preteranu brigu razmaz je nespecificnog znacaja a pise da Vam je radjena biopsija no nema klasicnog H-P nalaza. Pitajte ginekologa za konkretno objasnjenje. Ascus nije indikacija za Loop konizaciju koja Vam je predlozena- problem se moze resiti Laserom ako je potrebno. Ipak nedostaje klasicni H-P nalaz- obavestite se o tome.