Postovani, Pre dve godine sam dobila gljivice koje sam tretirala Canestenom po preporuci dr.Od tada periodicno mi se javlja crvenilo i pecenje koje pocinje dva dana posle odnosa.Doktor mi je pregledom utvrdio da u podrucju vagine normalna "kolicina" Candide.A ja i dalje osecam to neprijatno a na trenutke i bolno pecenje. Inace nemam uopste nikakav sekret,pa me to jos vise zabrinjava jer sam procitala da se javlja kod Candidijaze.Inace, imam 42 godine.Molim Vas da mi preporucite sta da koristim,jer sam probala sve sto sam procitala i nista.Unapred hvala!

    Odgovoreno: 21. 05. 2008.
    • O vaginalnoj kandidijazi procitajte na ovom sajtu- Vag. kand. nocna mora zene- kako bi ste se upoznali sa problemom i mogucim nacinima lecenja. Moguce je da peckanje nije posledica kandidijaze vec neke druge infekcije te savetujem da uradite VS i V+C bris ponovo. Ako je to u redu ( a kazete da jeste)- moguce je da zbog godina koje imate ovo peckanje bude hormonski uslovljeno te savetujem kremu Ovestin prve nedelje 5 dana uvece (po uputstvu) a zatim 1-2 x nedeljno kao doza odrzanja (radi se o estrogenoj kremi sa lokalnim efektom); uz ovu terapiju pijte i tbl. Laktogin (po uputstvu duze vreme).