Ukoliko bris pokazuje III grupu,koje antibiotike i vaginalete bi trebalo da koristim? hvala

    Odgovoreno: 21. 05. 2008.
    • Objasnjenje o grupama vaginalnog sekreta:
      Normalnu vaginalnu floru cini jedna vrsta bakterija koja se zove Dederlajnov bacil i kada se ona nadje u vaginalnom sekretu (VS) onda se radi o I ili II grupi VS; Kod remecenja vaginalne flore- pojave pojacanog sekreta- moze se desiti da se u VS nadju razlicite bakterije i tada se radi o III grupi sekreta. Kada se u sekretu nadje gonokok (izazivac gonoreje-tripera) onda je to IV grupa sekreta. Izolacija parazita Trihomonas vaginalisa oznacava V grupu a candide (gljivica) VI grupu VS. Vag. i Cerv. bris- oznacavaju zasejavanje bakterija iz vagine i grlica na podloge sa antibiotikom- tu se odredjuje tacno o kojoj bakteriji je rec i na koji je antibiotik osetljiva te se moze sprovesti specificnio lecenje (ciljanim antibioticima). Posto ste procitali o grupama vag. sekreta treba da znate da kod remecenja grupe moze doci do manifestacije u vidu neprijatnog mirisa- narocito kod III grupe i predominacije anaerobne flore bakterija kada se radi o tzv. bakterijskoj vaginozi. Tu je lek izbora Orvagyl, ali da bi se on dao potrebna je potvrda grupe sekreta i eventualno V+C bris. Najbolje je upotrebljavati vaginalete po nalazu rezultata. Probajte sa Vaginaletama Poliginax 2x1 6 dana. Ako ne pomogne postupite kako je savetovano.