Postovani, u decembru sam imala pobacaj (4,5 meseci), kako je utvrdjeno zbog urealyticum i streptokoka. Moj suprug nema ni jednu navedenu bakteriju. Znam da se urealyticum prenosi polnim putem. Ako ga nisam dobila polim putem kako drugacije se dobija ili stice ova bakterija. Ova informacija mi je potrebna jer planiram sledecu trudnocu i zelim da obratim paznju na sve sto mi je stvaralo probleme u prethodnom periodu. Hvala unapred Maja Pavlovic

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.
    • Maja U.Urealiticum pripada grupi genitalnih mikoplazmi kojih nema u prepubertetskom periodu , a kolinzaciju vaginalne sluzokoze vrse kroz seksualni kontakt.. O spontanim pobacajima procitajte na ovom sajtu podrobnije. Ureaplasma urealiticum je osetljiva na tetracikline i linkomicin.