Zdravo! Imam jedno pitanje za Vas Vec vise od godinu dana koristim kontraceptivne pilule "Diane 35" i sve je u redu, one mi odgovaraju. Ali proslog meseca sam imala upalu grla i pila "Sinacilin" i "Amoksicilin" (to je ustvari jedno isto). Zanima me da li je to smanjilo dejstvo pilule, jer ja tada nisam koristila dodatnu zastitu? Inace, za Diane 35 pise da ima dejstvo smanjuju sledeci lekovi> karbamazepin, griseofulvin, fenitoin, fenobarbiton, primidon, ampicilin, tetraciklini i rifampicin.

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.
    • Sinacilin pripada grupi lekova koja smanjuje ucinak Diane 35, ali verovatnoca da ste ostali trudni je izuzetno mala (ali proizvodjaci leka moraju da se zastite). Mislim da nema mesta panici ipak ako ciklus izostane obratite se Vasem lekaru.