Postovani doktore molim vas da mi odgovorite na sledece pitanje:vec 2 god.radimo na tome da zatrudnim medjutim sada se ispostavilo da imam neke probleme sa stomakom u sredu mi je radjen ultrazvuk stomaka i pronasli su mi pesak u desnom bubregu a sa crevima i zelucem nesto nije u redu pa sutra ujutro imam zakazan ultrazvuk sondom da li ta snimanja mogu uticati na plod ukoliko sam zatrudnela,oni pretpostavljaju da imam kilu na zelucu da li bi mi ta kila predstavljala smetnje prilikom trudnoce i da li je neophodna operacija a sto se creva tice jos nece da daju nikakvu dijagnozu!Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 20. 05. 2008.
    • Posto 2 godine radite na detetu- bezuspesno vreme je da potrazite strucnu pomoc (ginekologa) zbog bracnog steriliteta da bi se protokolarno ispitali i nasli uzroci problema. Ultrazvucni pregledi ne mogu skoditi eventualnoj trudnoci, a sto se tice problema sa zelucem ako ste trudni ta kila nece biti problem za trudnocu. Dakle ako ste trudni samo napred.