Poštovani doktore, imam 24 godine, nisam rađala niti imala abortuse i imam stalnog sexualnog partnera. Nakon poslednjeg odnosa (sinoć) imala sam krvarenje koje je slično početku menstruacije, braon boje, zapravo je sukrvica, komadići nečega... Nije bilo ni bola, ničega. I od jutros se to pojavljuje u tragovima. Nedelju dana pre toga mi se završila prethodna menstruacija, i svakog meseca dobijam uredno na 31 dan. Moram da napomenem da živim u gradu gde ne možeš naći ozbiljnog ginekologa, na poslednjem pregledu sam se doktoru požalila na sekret i zamolila ga da proveri da li imam kondilome (na samom otvoru vagine osećam neke neravnine koje mi ne smetaju i ne bole). Nije uradio ni bris, ni papa i kolposkopiju, dao mi je samo vaginalete macmirror protiv gljivica i rekao da nemam kondilome "otkud tebi to, mani se interneta i sličnih gluposti!!!"???, eto to je kazao. Zabrinuta sam jako jer ne znam šta mi se dešava, molim Vas samo da mi date neku sugestiju i Vaše mišljenje jer će proći još neko vreme dok sakupim novac za privatnog ginekologa. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 20. 05. 2008.
    • Vrlo je moguce da se radi o ovulatornom krvavljenju u sredini ciklusa (nije patoloska pojava vec normalna posledica oscilacije hormona u periovulatornom periodu). Prporatite- ako se nastavi  (narocito posle odnosa- tzv. kontaktno krvavljenje)- obavezno: UZ, ginekoloski pregled, kolposkopija i PA. (ova dva zadnja obavezno uradite zbog promena koje ste registrovali a i zbog ovog krvavljenja).

Komentari na pitanje: #5622

    • Imala sam braon sekret nakon prvog odnosa i to je trajalo dve nedelje nakon. Imam amenoreju i pcos. Da li to ima veze sa mojim sekretom?