Bicu sto konciznija...Nisam imala nikakvih smetnji niti simptoma, osim pojacanog skreta, ali GODINAMA.Grupa PA II, a vag.bris III. Probe radi ginekolog mi je predlozio test na Chlamidiu. Brzi test u DZ bio je pozitivan. Moj partner, sa kojim sam vec 5 godina uradio je test fluorescetnom metodom-bio je negativan. Oboje smo se podvrgli terapiji - ja 3 pak. hemomicina uz Maxmiror vaginalete. Nakon 1,5 mesec od prvog testiranja uradila sam test fluorescentnom metodom - i dalje sam pozitivna. Sta mi valja ciniti? Koju terapiju sada da primenim? Da li i moj partner (koji je vec zavrsio jednu terapiju IAKO je bio negativan)treba nesto da uzima od lekova? Da li postoji neki caj, kapi ili sl. na biuljnoj osnovi sto se moze koristiti kao pomocno lekovito sredstvo? Najvecu konfuziju mi predstavlja cinjenica da sam ja + a on -, kao i to da nisam imala nikakvih "knjiskih" simptoma prisustva ove bakterije. Takodje me zanima - koliko je opasna i sta moze uzrokovati? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.

    • Infekcija Hlamidijom moze biti uzrok steriliteta ili spontanog abortusa, takodje hronicnog bola u m. karlici .... Preporuceni rezim lecenja podrazzumeva pre svega upotrebu Doxiciclina 2x1 10 dana oba partnera, zatim hemomicin 2x1 7 dana oba partnera uz upotrbu vaginaleta ( moze M.miror). Alternativni lekovi su Amoxicillin, erytromicin, visiren), ali o detaljima sa Vasim ginekologom.