na 10.04.08 me pravea konizacija so dijagnoza cin2 i hpv16.sega mi velat deka operacijata e uspesna,no na prvata kontrola mi kazaa deka se uste mi stojat koncite.bidejki imam samo edno dete od 3.5god me interesira posle kolku vreme mozam da ostanam bremena.i sto bi bilo dobro sega da primam

    Odgovoreno: 19. 05. 2008.
    • Kontolisite se na tri meseca, radite na povecanju opsteg i lokalnog imuniteta (protektin, omega 3; oligogal sa selenom, zdrava hrana, uvek cist vaginalni sekret); Za 6 meseci mozete ostati trudni.