Poštivani, Imam 32 godine dvoje djece 11 i 4 godine iako su mi menstruacije od prvog dana neredovne i javljaju se u razmaku od 40 pa do čak i 80, povišen prolaktin, hipotirozu pa su se ljekari iščuđivali "kako sam uspjela ostati trudna"bez ikakve terapije.Godišnje idem na pregled dojki jer imam providni zelenkasti iscjedak koji ne tretiram ničim jer sam uradila sve pretrage inije se pokazalo ništa sumnjivo;Papa nalaz uredan.Ja sam već navikla na svoje cikluse koji kad se jave traju 5 dana jako su obilni što je jedna od posljedica spirale koju imem po drugi put već tri godine i dobro je podnosim jer nikada nisam imala upalu. Mene zanima da li je preporučljivo da sada ,evo već 60 dana nisam dobila nego mi već četiri dana se pojavljuje sukrvica, slabo sluzavo krvarenje pa opet smeđi iscjedak -sve ono što prethodi svakom mom ciklusu ali dan -dva ali ovo me već nervira pa sam mislila da počnem piti orgametril 2x1 sedam dana jer mi je to jednom prilikom ginekolog propisao.Možete li mi reći da li je to u redu jer kad sam prije mjesec bila na kontroli i pitala ga mogu li nešto uzeti da izazovem menstruaciju zbog odlaska na more, rekao mi je da pustim kako jest stanje jer bih mogla samo poremetiti ovaj moj sada manje-više"normalan" ciklus.Napominjem da mi grudi nisu nešto napete ali stomak jeste a na licu svakodnevno izbijaju bubuljice po bradi.

    Odgovoreno: 18. 05. 2008.
    • Priroda je cudo i na to nas stalno potseca. Cinjenica je da sa svim simptomima koje opisujete po svim knjigama Vi bi trebalo da imate problem- a Vi ga nemate- sreca Vasa. Sami ste rekli da ciklusi kasne do 80 dana. Sto se tice aktuelne situacije najlogicnije bi bilo da se UZ-cno proveri debljina endometrijuma (sluzokoze materice) i da se na osnovu nje ordinira terapija (primolut-nor 2x1 10 dana). Vi pomalo oskudno krvarite pa to moze biti pocetak ciklusa- pri cemu bi ukljucivanje u tom trenutku bilo kasno- nista ne bi postigli terapijom. Ako krvavljenje stane ili se ne javi mozete uzeti P-nor 3x1 7 dana. Posle toga cete dobiti ciklus.