Poštovani, Obraćam vam se molbom za savjet. Imam 30 godina, u poslednje vrijeme sam primijetila da mi menstruacija izostaje. Nisam udata, pa iako ne sumnjam na trudnoću, uradila sam test i ultrazvučni pregled. Test je bio negativan, a pregledom nije utvrđeno nikakvo oboljenje. Osjećam se dobro, ponekad imam mučninu ili glavobolju (uglavnom ako se zamorim). Poslednju menstruaciju imala sam od 10. do 17. februara (sa zakašnjenjem od 10 dana). Koje sve analize da uradim? Napominjem da ne koristim kontraceptivne pilule, niti pijem bilo kakve ljekove (osim Gynkobil forte i Kaltegala, koje preparate uzimam kao dodatak ishrani). Nisam gojazna, niti pretjerano mršava. Unaprijed Vam zahvaljujem i pozdravljam Vas. Gordana

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.

    • Obzirom da se to ranije nije javljalo ne bi bilo lose da ispitate hormonski status u sklopu koga cete izvrsiti i kontrolu stitne zlezde i prolaktina. Naravno treba imati na umu da zena ima pravo na 2 do 4 iregularna ciklusa godisnje i da se to ne smatra patologijom ( narocito u vreme smenjivanja godisnjih doba). Takodje treba razmisljati i planirati i trudnocu!