Nedavno sam primetila da su mi se na vagini pojavila sitne bubuljicice koje me pomalo svrbe pa me interesuje da li su u pitanju kondilomi i da li treba da se obratim lekaru?  Imam 20 god i do sada nisam nikada bila na ginekoloskom pregledu.

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.
    • Iz Vase price ne bi se reklo da su to kondilomi, ali se bez pregleda to ne moze tvrditi. Moguca je lokalna infekcija izazvana pojacanim sekretom, depilacijom, brijanjem ili nekom drugom lokalnom iritacijom ( ulosci, sin t. ves) sto dovede do stafilokokne infekcije koze te regije. Obzirom da imate 20 godina vreme je da pocnete sa posetama ginekologu sto od sada pa nadalje treba da bude bar jednom godisnje.