U sestom sam mesecu trudnoce i veoma cesto osecam jake bolove u predelu prepona,posto bebu nosim nisko interesuje me dali su ti bolovi normalni.Unapred hvala.

    Odgovoreno: 16. 05. 2008.
    • Ne postoji "nisko " nosenje bebe- to je glupost- beba je u materici i to je to.
      Opasnost moze da postoji ako pocnu prevremene matericne kontrakcije koje imaju efekat na skracivanje i otvaranje grlica materice. Obzirom da materica tokom cele trudnoce "vezba" potrebno je te kontrakcije koje neke zene dozivljavaju intenzivno, a koje su u stvari normalno prisutne (Braxton-Hicksove), razdvojiti od onih pravih-nezeljenih koje dovode do navedenih promena na grlicu. Zbog toga morate uraditi krvnu sliku i urin i posetiti ginekologa (pregled) koji ce definisati karakter istih.