Postovanje! Imam jedno pitanje i iskreno se nadam da cete mi Vi pomoci. Diabetes Tip 1 imam vec 8 god, moja starosna dob je 21g, ali ciklusi su mi neredovni, u pocetku je razmak bio pola god, a sada 2-3 mjeseca. mozete li mi dati neki odgovor? Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 16. 05. 2008.
    • DM tipI je poremecaj koji se danas uspesno kontrolise sa kojim se zivi i koji ne pretstavlja prepreku za trudnocu i ostvarivanje materinstva ukoliko je dobro kontrolisan. Ako pripadate grupi ljudi sa ovom bolescu koja je dobro kontrolise (redovne kontrole, fizicka aktivnost, H-D rezim, uredan HbA1c)- onda razloge poremecaja treba traziti na drugoj strani. Predlazem folikulometriju i hormonski status- od 2-4 dana ciklusa- da bi se definisao problem koji imate.